Najpopularniejsza forma manicure z wykorzystaniem żeli hybrydowych

Decydując się na wykonanie zabiegu manicure stoimy przed nie lada wyborem, ponieważ możemy wybierać spośród wielu rodzai jego wykonania. Do wyboru mamy m.in. manicure hybrydowy, żelowy bądź akrylowy. Najbardziej powszechną formą jest oczywiście tzw. hybryda, wykonywana z wykorzystaniem żeli hybrydowych. Nieco mniej popularnymi formami są właśnie dwa pozostałe rodzaje, a więc manicure żelowy i akrylowy. Skąd taka popularność hybrydy wśród kobiet i dlaczego stają się one coraz bardziej powszechne?

Manicure lideruje wśród zabiegów kosmetycznych

Od kilku lat w branży kosmetycznej można zauważyć rosnący trend związany z usługami manicure. Polki zaczęły naprawdę fascynować się tego typu usługami i regularnie odwiedzają one salony kosmetyczne https://elarto.pl/668-bodycare. Jeszcze nie tak dawno panowała raczej nieco bardziej stonowana moda na paznokcie, natomiast teraz można zaobserwować różne odmiany paznokci. Szeroka oferta oraz spory wybór żeli hybrydowych sprawia, że stylizacje są często dosyć odważne oraz różnorodne. Ich wyjątkowe wykonane zdecydowanie przykuwa uwagę innych ludzi. 

Wraz z rozwojem usług manicure oferowanych przez profesjonalne zakłady kosmetyczne, wzrosła również popularność tego zabiegu wśród samych kobiet. Wiele Pań postanowiło wziąć sprawę w swoje ręce i zaopatrzyły się one we własny sprzęt, dzięki czemu mogą osobiście w swoim domu wykonywać piękne stylizacje na każdą okazję. Taki rozwój branży spowodował przede wszystkim wzrost wszelkich narzędzi potrzebnych do wykonania manicure hybrydowego. Czym dokładnie wyróżnia się manicure hybrydowy?

O hybrydzie słów kilka

To właśnie manicure hybrydowy góruje wśród najczęstszych zabiegów kosmetycznych związanych z paznokciami. Wydaje się, że popularność akurat hybrydy związana jest z łatwością wykonania oraz względnie długotrwałymi efektami. W porównaniu do paznokci żelowych, hybryda wykazuje się o wiele większą jakością oraz wytrzymałością. Dzięki temu zabieg nie musi być powtarzany zbyt często, a sam efekt jest naprawdę wyjątkowy.

Porównując hybrydę do manicure akrylowego możemy zauważyć, że efekty pod względem wytrzymałości są dosyć podobne. Jednak w tym przypadku należy wziąć pod uwagę, że wykonanie akrylu wymaga o wiele większego doświadczenia, przez co wykonaniem manicure akrylowego zajmują się już zazwyczaj tylko i wyłącznie profesjonalne kosmetyczki.

Manicure hybrydowy jest doprawdy mocno uniwersalny oraz trwały. Dodatkowo atutem tego zabiegu jest fakt, że wszelkie produkty oraz akcesoria potrzebne do jego wykonania są tańsze, aniżeli produkty np. do manicure akrylowego. Tutaj za przykład można podać żele hybrydowe, których cena jest niższa, aniżeli proszków akrylowych. To sprawia, że klientki w niskiej cenie mogą pozwolić sobie na regularne zabiegi związane z paznokciami. Oprócz tego warto podkreślić, że hybrydę wykonuje się w miarę szybko, ponieważ czas wykonania wynosi do około 1,5 godziny. W praktyce wykonanie tzw. hybrydy jest naprawdę stosunkowo proste, dzięki czemu możemy wykonać taki zabieg w swoim własnym zaciszu domowym.

Różnorodność wśród żeli hybrydowych

W momencie, gdy zaczniemy rozglądać się za odpowiednim żelem hybrydowym, to szybko dojdziemy do wniosku, że wybór jest naprawdę przeogromny. Wszelkie tego typu produkty różnią się kilkoma cechami, a są to m.in.:

  • konsystencja żelu,
  • kolor,
  • fazowość,
  • cena,
  • pojemność.

Odnosząc się do powyższych punktów, warto zwrócić uwagę na fazowość żeli. Otóż fazowość odnosi się bezpośrednio do techniki pracy z danym żelem. Wchodząc w temat głębiej, możemy po prostu wyróżnić technikę I, II oraz III fazową. Można to odnieść do 3 faz konkretnej stylizacji paznokci, a więc fazy bazowej, budującej oraz nabłyszczającej. W tej sytuacji należy również wspomnieć o dokładnym użyciu żeli w danej fazie. W przypadku, gdy do każdej warstwy użyjemy innego żelu, to mamy do czynienia z techniką III fazową, natomiast jeżeli do każdej warstwy użyjemy jednego żelu, to mówimy o technice I fazowej.

Aby wybrać odpowiedni żel hybrydowy, który będzie nam odpowiadał pod wszelkimi względami, musimy wykonać naprawdę porządną analizę. Zbyt pochopna decyzja może sprawić, że ostateczny efekt nie będzie dokładnie taki, jak tego oczekiwaliśmy.

POLECAMY:

 

W jaki sposób nakładać żel?

Jeżeli podjęliśmy już decyzję i wybraliśmy odpowiedni żel hybrydowy, to warto zaznajomić się w jaki sposób go dokładnie nałożyć. Na początek najbardziej optymalną opcją będzie skorzystanie z jednego żelu w ramach całego zabiegu https://elarto.pl/217-akcesoria-ochronne. Najważniejsze wskazówki, które mogą się przydać podczas nakładania żelu dotyczą przede wszystkim jego delikatnego i płynnego nakładania. Z tego powodu zaleca się, aby osoby początkujące wybierały na start raczej żele o średnio gęstej konsystencji. To pozwoli w miarę łatwo nałożyć go na płytkę bądź formę, a dodatkowo unikniemy niepotrzebnego rozlewania się żelu na skórki.

Na koniec warto wspomnieć, że wszelkie zasady stylizacji paznokci panujące wśród profesjonalnych kosmetyczek mówią nam, że nakładanie jakichkolwiek produktów powinniśmy zacząć od tych najbardziej twardych. Następnie powinniśmy nakładać produkty bardziej elastyczne, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że każdy kolejny produkt na paznokciach będzie odpowiednio trzymać się poprzedniej warstwy.