7 zasad, których warto przestrzegać kupując mieszkanie na wynajem

wynajem mieszkanKupowanie pierwszego mieszkania pod wynajem to bardzo ważny moment w życiu inwestora. Mieszkanie nie kupujemy przecież codziennie. Bardzo ważne jest, aby była to inwestycja dobrze przemyślana. Lokujesz niemałe środki, dlatego ucz się i czytaj jak najwięcej, korzystając z wiedzy innych inwestorów.

  • Nie kupuj pierwszego mieszkania, które obejrzysz. W tym wypadku impulsywność może być tylko wadą. Oglądaj mieszkania i sprawdzaj. Znaczącym ułatwieniem jest tu Internet, który pomoże ci dokonać wstępnej selekcji. Podkreślić należy – wstępnej. Każde mieszkanie, które wyda ci się interesujące warto obejrzeć. Zasada ta dotyczy przede wszystkim mieszkań z rynku wtórnego.
  • Zacznij od czegoś małego. Kawalerka, niewielkie dwa pokoje to zdecydowanie lepszy wybór od mieszkania w apartamentowcu. Zaczynając od czegoś małego minimalizujesz ewentualne straty i dajesz sobie szansę na zdobycie praktycznej wiedzy o wynajmie. Nie dość na tym, dla najemcy atutem jest zawsze cena. Przy mniejszych mieszkaniach możesz sobie pozwolić na niższą cenę najmu, a kilka metrów kwadratowych mniej stanie się mało istotne przy rozsądnej aranżacji wnętrza.
  • Staraj się znaleźć mieszkanie z niskim opłatami. Dotyczy to nie tylko kosztów opłat do wspólnot czy spółdzielni, ale też dalszych opłat eksploatacyjnych. Nawet jeśli kupujesz mieszkanie w środku upalnego lata pamiętaj, że po nim przyjdzie zima. Koszty ogrzewania bywają znaczące, dlatego najkorzystniej by było one ryczałtowe. Takich mieszkań jest stosunkowo mało. Pamiętaj jednak, że najemy najbardziej nie lubią ogrzewania eklektycznego, więc i ty go unikaj.
  • Zastanów się, komu będziesz wynajmować mieszkanie. Jeśli chcesz wynajmować mieszkanie młodym osobom, które dopiero wchodzą na rynek pracy skoncentruj się na cenie. Może ona uczynić cuda, bo im tańsze mieszkanie tym szybciej je wyjmiesz. Rodziny z dziećmi będą już szukać wyższego standardu. Możesz też przemyśleć rodzaj wynajmu. Być może masz czas i energie, aby skoncentrować się na wynajmie krótkoterminowym. Wówczas poszukaj mieszkania w ścisłym centrum, którego atutem jest głównie położenie.
  • Kupić mieszkanie nowe czy na rynku wtórnym? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy może inaczej – bezpośrednio wiąże się ona z odpowiedzią, kto ma być twoim najemcą. Mieszkanie nowe wymaga zdecydowanie wyższych nakładów wykończeniowych i adresowane jest głównie do rodzin. Zwykle będzie droższe od mieszkania na rynku wtórnym. Pamiętać trzeba, że zgodnie z obowiązującymi przepisami deweloperzy nie mogą budować mieszkań poniżej 25 metrów. Na rynku wtórnym znajdziemy takie oferty.
  • Nie kieruj się własnymi potrzebami. Oczywiście, to ważne aby najemcy dobrze się mieszkało. Nikt jednak nie dopłaci ci za widok z okna czy wysoki standard urządzenie. Staraj się, aby wystrój był w miarę uniwersalny. Nie kształtuj gustu najemcy, być może jest on zupełnie inny niż twój.
  • Kupuj mieszkanie poniżej wartości rynkowej. To bardzo trudna zasada, ale staraj się jej przestrzegać. Wyszukuj na rynku okazje i poszukiwania te traktuj jak prace. Każda zaoszczędzona złotówka to w perspektywie twój zysk.

Potrzebne awaryjne otwieranie mieszkania? Zobacz tutaj :http://awaryjneotwieranie.pl/otwieranie-mieszkan-i-domow/