Co warto wiedzieć o usuwaniu zmarszczek botoxem?

Nie ulega wątpliwości, że gładka i jędrna skóra jest marzeniem każdego człowieka. O swoją cerę szczególnie mocno dbają przedstawicielki płci pięknej. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemami, które sprawiają, że nasza cera nie wygląda tak jakbyśmy tego pragnęli. Jednym z problemów, z którym trudno sobie poradzić są bez wątpienia zmarszczki. Z pomocą przychodzi nam jednak botox – likwidacja zmarszczek. 

Jak przygotować się do botoxu?

Do zabiegu jakim jest botox – likwidacja zmarszczek, należy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim należy upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Lekarz medycyny estetycznej, który przeprowadzi zabieg, z całą pewnością będzie chciał się tego dowiedzieć. W tym celu przeprowadzi szczegółowy wywiad. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu będzie bez wątpienia choroba neurologiczna polegająca na osłabieniu siły mięśniowej. Nie sposób nie wspomnieć również o przeciwwskazaniu jakim jest ciąża. Botox – likwidacja zmarszczek nie może zostać przeprowadzony także wtedy, gdy na naszej skórze pojawia się stan zapalny. Jeśli więc borykamy się z intensywnym trądzikiem, istnieją spore szanse na to, że lekarz zaproponuje nam przełożenie zabiegu na inny termin. Botox nie może być wykonany także wtedy, gdy przyjmujemy leki, które rozrzedzają naszą krew. Oczywiście po zakończeniu ich przyjmowania możliwe będzie poddanie się zabiegowi. Bardzo istotne jest również to, aby botox wykonać wtedy, gdy nie mamy miesiączki. Podczas miesiączki występują bowiem większe skłonności do pojawiania się krwawień. Jeżeli upewnijmy się, że nie ma przeciwwskazań do zabiegu możemy spokojnie mu się poddać. Nie trzeba się bowiem do niego jakoś specjalnie przygotowywać. 

Jak przebiega zabieg?

Botox – likwidacja zmarszczek to zabieg, którego przebieg nie jest zbyt mocno skomplikowany. Bardzo ważnym etapem jest odpowiednie przygotowanie skóry. Zajmuje się tym lekarz, który przeprowadza zabieg. Na samym początku konieczne jest odtłuszczenie skóry oraz zdezynfekowanie jej. Do tego celu lekarz używa specjalnie dobranych preparatów. Znieczulenie nie jest niezbędne, gdyż wkłucia wykonywane podczas zabiegu nie są bardzo bolesne. Wiele osób przyrównuje je do ukłuć komara. Preparat wstrzykuje się w miejscach, w których pojawiają się zmarszczki. Najbardziej wrażliwe na pojawienie się przedwczesnych zmarszczek jest czoło. Tam powstają tak zwane lwie zmarszczki. Bardzo często botoks wstrzykiwany jest również w okolice oczu oraz ust. Dzięki temu możemy pozbyć się chociażby uporczywych kurzych łapek. Po wykonaniu zabiegu, lekarz medycyny estetycznej schładza skórę pacjenta. W cerę wklepuje się również starannie dobrany preparat zawierający w swoim składzie witaminę K. Po zabiegu należy unikać wykonywania pewnych czynności. Przede wszystkim należałoby unikać masowania twarzy, gdyż mogłoby to zmniejszyć efektywność zabiegu. Należałoby unikać również gwałtownego schylania się. Wiele kobiet, które decydują się na botox-likwidację zmarszczek zastanawia się nad tym jak długo trwa cały zabieg. W przeważającej większości przypadków nie trwa on dłużej niż kwadrans. 

Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu?

Botox- likwidacja zmarszczek jest zabiegiem, który jest w stanie przynieść satysfakcjonujące efekty. Efekty zabiegu będą miały szansę utrzymać się nawet do siedmiu miesięcy. Niektóre przedstawicielki płci pięknej twierdzą jednak, że efekty utrzymują się znacznie dłużej, nawet do dziesięciu miesięcy. Chyba nie ma kobiety, która nie zastanawiałaby się nad tym jaka jest cena zabiegu. Cena wstrzyknięcia botoxu różni się w zależności od tego jak duży obszar skóry poddawany jest zabiegowi. Należy również pamiętać o tym, że ceny różnią się w zależności od miasta i gabinetu, w którym robimy zabieg. Najwyższe ceny są niestety w największych miastach. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z oferty konkretnego gabinetu, dobrze byłoby przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście ofert. Dzięki temu uda nam się odszukać tę najkorzystniejszą. Dobrze byłoby również zapoznać się z opiniami klientów na temat poszczególnych gabinetów. Im większa liczba pozytywnych opinii, tym rzecz jasna większe szanse na to, że zabieg przeprowadzi profesjonalny i doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Uogólniając, najdrożej będzie nas kosztować usuwanie zmarszczek na czole. Wiele kobiet decyduje się również na usunięcie zmarszczek na szyi. Cena ich usunięcia również jest stosunkowo wysoka. Najniższe koszty będą wiązały się z likwidacją zmarszczek kącików ust. Jeżeli decydujemy się na zabieg, dobrze byłoby również zapytać swojego lekarza o to, jak postępować po zabiegu. Dla podtrzymania efektów botoxu, warto byłoby stosować starannie dobrane kosmetyki. Lekarz medycyny estetycznej na pewno zaproponuje nam korzystanie z odpowiednio dobranego preparatu, który hamuje powstawanie nowych zmarszczek. Należy mieć jednak na uwadze to, że stosowanie kremu musi być regularne i systematyczne. W przeciwnym razie mowy o podtrzymaniu efektów być nie może.