Uroda

Ile kosztuje stylizacja paznokci?

Ile kosztuje stylizacja paznokci? Paznokcie hybrydowe zwane powszechnie “hybrydami” cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością. Jako metoda stylizacji paznokci wyróżniają się przede wszystkim trwałością. Poprawnie wykonane utrzymują się nawet przez okres kilku tygodni. Paznokcie hybrydowe, czyli manicure hybrydowy to technika zdobienia i stylizacji paznokci, którą można wykonać w profesjonalnym salonie, jak i w domowym zaciszu. W obu przypadkach konieczny jest podstawowy sprzęt i narzędzia, które umożliwią wykonanie manicure.

Tego rodzaju akcesoria dostępne są zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. W przypadku domowej stylizacji konieczne są również zdolności manualne. Lakier powinien być równo rozprowadzony, by wyglądał estetycznie. Choć podstawowy manicure nie jest trudny, to wymaga jednak zapoznania się ze specyfiką poszczególnych urządzeń. Ponadto właściwościami produktów, ich przeznaczeniem czy kolejnością nakładania. W związku z tym wiele kobiet decyduje się jednak na usługi stylistek paznokci.  Usługi w salonie wiążą się jednak z większym wydatkiem. 

Jaka jest cena wykonania manicure hybrydowego?

Choć pytanie jest jak najbardziej zasadne, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na ostateczną ceną wpływ ma wiele czynników. Po pierwsze salon kosmetyczny, w którym wykonywany jest manicure, a także umiejętności i marka stylistki. Po drugie lokalizacja salonu. W większych miastach zwykle usługa jest droższa w porównaniu do mniejszych miasteczek. Ponadto stopień skomplikowania wzoru czy rodzaj użytych produktów. Znaczenie ma również to, czy manicure wykonywany jest w salonie czy domu kosmetyczki.

Ile kosztują paznokcie hybrydowe u kosmetyczki?

Koszt manicure zależy od wielkość miasta, a nawet jego dzielnicy. Nie zdziwi nikogo fakt, że cena manicure hybrydowego w centrum stolicy wynosi nawet 100 złotych, a pedicure hybrydowy od 110 do nawet 200 zł. Z kolei w mniejszych miejscowościach, zwłaszcza u stylistek, które przyjmują klientki w domu, cena jest znacznie niższa. Klientka może tam zapłacić w granicach 30-40 zł. Średnie ceny manicure hybrydowego plasują się w granicach 50-70 zł, natomiast pedicure 80-100 zł. Zaletą korzystania z usług kosmetyczek jest fakt, że podczas zabiegu, usuwanie starego lakieru jest wliczone w cenę usługi. Natomiast w przypadku, gdy chcemy zdjąć tylko warstwę lakieru to płacimy około kilkunastu złotych.

Ile kosztują paznokcie hybrydowe w domu?

Ile kosztuje stylizacja paznokci?Manicure można wykonać również samodzielnie w domu, co znacznie obniża koszty. Należy jednak zainwestować w niezbędny sprzęt i akcesoria. W długoterminowym rozrachunku to jednak opłacalne posunięcie. Jak szybko się zwraca? To zależy jak drogi sprzęt kupimy i jak często robimy manicure. Decydując się na domowy salon stylizacji paznokci na własne potrzeby, należy przede wszystkim zakupić akcesoria. Wśród podstawowych produktów znajdują się: bloki polerskie, pilniczki, odtłuszczacze oraz zmywacze do lakieru. W dalszej kolejności niezbędne są lakiery, topy i primery. Ich ceny są bardzo różne. Najtańsze mogą kosztować zaledwie kilkanaście złotych, profesjonalne nawet kilkadziesiąt. Specjaliści zalecają, by wybierać produkty tej samej marki. W ten sposób można uniknąć rolowania i marszczenia się kolejnych warstw. Niezbędnym sprzętem jest przede wszystkim lampa do utwardzania, która jest w tym gronie najdroższa. Co to oznacza? Profesjonalne narzędzia mogą kosztować nawet kilkaset złotych, ale tańsze wersje można kupić za mniej niż 100 zł.

Paznokcie hybrydowe: jaką lampę wybrać?

Wybierając lampę do utwardzania, należy przemyśleć kilka czynników. Dlaczego? Słabej jakości sprzęt utrudni, a także wydłuży czas pracy. Na rynku dostępne są obecnie dwa rodzaje lamp do wykonywania paznokci hybrydowych – UV i LED. Pierwsze utwardzają lakier przez dłuższy czas. Jednocześnie są bardzo uniwersalne. Co to oznacza? Sprawdzają się tak samo niezależnie od marki i jakości stosowanych produktów. Lampy LED działają zdecydowanie szybciej. Jednocześnie są droższe i przeznaczone głównie do tego samego rodzaju produktów. Co jeszcze warto wiedzieć o lampach? Występują w różnych kształtach i rozmiarach. Stylistki paznokci sugerują, by wybierać urządzenia z zabudowanym tyłem. Dlaczego? Zabezpieczenie w tylnej części konstrukcji chroni przed rozprzestrzenianiem się światła. Dzięki temu zabezpieczają znajdujące się w jej pobliżu osoby, ale też kosmetyki (lakier może pod wpływem światła zgęstnieć). Ile kosztuje lampa do utwardzania hybryd? Po pierwsze cena uzależniona jest od marki. Po drugie od mocy, a także rodzaju (lampa UV czy LED). Lampy UV są tańsze. Ich ceny zaczynają się od 30-40 zł). Warto jednak podkreślić, że koszt oby rodzajów wzrasta wraz z dodatkowymi udogodnieniami. Jakie udogodnienia może mieć lampa? Przede wszystkim chłodzący wiatraczek, a także timer, który alarmuje o utwardzeniu warstwy lakieru. Udogodnieniem jest również czujnik ruchu, który automatycznie uruchamia lampę, kiedy dłoń znajduje się w jej wnętrzu. Profesjonalne lampy UV i LED do hybryd mogą kosztować nawet 500 zł.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański