Imprezy

Jak samodzielnie przygotować się do ślubu i wesela?

Jak samodzielnie przygotować się do ślubu i wesela? Bez dwóch zdań ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Parze Młodej zależy na tym, aby wszystko przebiegało idealnie. Musi być wszystko zapięte na „ostatni guzik”. Nie możemy sobie pozwolić na żadne niedociągnięcia. Oczywiście możemy zlecić przygotowania do ślubu doświadczonym fachowcom, ale wiele osób jest ambitnych i chce wszystkim zająć się samodzielnie. Podpowiadamy jak się tym zająć.

Spore przedsięwzięcie

Nie da się ukryć, że organizacja ślubu i wesela jest sporym przedsięwzięciem. Gdy chcemy wszystkim zająć się samodzielnie to bardzo dużo pracy przed nami. Na pewno rozpocząć planowanie możemy dopiero w momencie gdy mamy wyznaczoną datę oraz miejsce ślubu i wesela. Później możemy się już zastanowić nad motywem przewodnim wesela. Kiedyś w zasadzie urządzało się jedynie wesela w stylu eleganckim i pałacowym. Każda kobieta chciała się poczuć jak prawdziwa księżniczka. Wnętrza były zatem bardzo okazałe, a wszelkie dekoracje ślubne kryształowe, z białymi kwiatami oraz mnóstwem świecidełek. Jak najbardziej w dalszym ciągu zdarzają się wesela w takim stylu, ale wiele osób preferuje inny styl. Ostatnimi czasy bardzo popularny stał się styl boho. W stylu tym wszystko jest luźne, zwiewne oraz przyjemne. Urządzając ślub w stylu boho nie zabraknie dekoracji ślubnych w postaci sznureczków, piórek oraz innych ozdobnych lekkich elementów. Podczas ślubu w takim stylu kobieta powinna mieć także sukienkę w stylu boho oraz co najważniejsze fryzurę.

Wiejski styl również jest popularny. Króluje tam wszystko co zielone oraz kojarzy nam się z łąką. Panna Młoda najczęściej ma wianek na głowie oraz polne kwiaty w ręku. Jest to również bardzo ciekawy styl. Daje dużo możliwości dekoracji ślubnych.

Zrób to sam

Jak samodzielnie przygotować się do ślubu i wesela?Na pewno wszelkie dekoracje ślubne możemy kupić gotowe w różnych sklepach. Wiele osób ma problem z otrzymaniem czegoś niespotykanego w sklepach stacjonarnych. Raczej w takich sklepach mamy dekoracje ślubne oklepane. Gdy szukamy czegoś wyjątkowego, to raczej odsyłamy wszelkie Pary Młode do sklepów internetowych. Takich jest bardzo wiele i możemy poszukać ciekawych dla siebie rozwiązań.
Mimo wszystko jest to wciąż pójście na łatwiznę. Chodzi o to, że dekoracje ślubne możemy wykonać samodzielnie. Okazuje się, że jest to możliwe nawet gdy nie mamy specjalnych zdolności manualnych. W pierwszej kolejności musimy mieć pomysł i wizję. Zatem gdy wiemy już jaki styl przewodni wybieramy na nasze wesele, to możemy szukać fajnych inspiracji dekoracji. Bardzo dużą popularnością cieszą się blogi ślubne, na których aż kipi od inspiracji. Jest z czego wybierać. Na blogach ślubnych znajdziemy od razu odnośniki do sklepów, w których możemy kupić dekoracje. Gdy chcemy je samodzielnie zrobić, to poszukajmy filmów instruktażowych w sieci. Na pewno takowe znajdziemy.

Najczęściej na wideo jest wszystko w ten sposób pokazane, że jest to dla nas w stu procentach jasne. Gdy tylko już wiemy co chcemy zrobić, to powinniśmy pokusić się skompletowanie wszystkich potrzebnych artykułów. Po takowe najlepiej się wybrać na giełdę kwiatową oraz dekoracji, gdzie znajdziemy masę potrzebnych bibelotów. Co więcej wszystkie te rzeczy są w dużo niższych cenach. Hurtownia wcale nie sprzedaje jedynie w hurcie. Będzie to dla nas opcja naprawdę korzystna.

Nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę

Dekoracje ślubne powinny być przez nas wykonywane stosunkowo wcześniej. Później możemy tylko do nich dodać żywych kwiatów i tyle. Gdy zabieramy się za kompletowanie i wykonywanie dekoracji ślubnych za późno, to możemy mieć z tym spory problem. Im bliżej terminu ślubu, tym bardziej się denerwujemy i jak na złość nic nam nie wychodzi. Dajmy sobie czasu. Możemy śmiało zacząć przygotowywać dekoracje nawet na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością.

Do tworzenia dekoracji ślubnych może zaangażować przyjaciółki czy też osoby z rodziny. Może się to okazać super zabawa, która tylko scala nasze wzajemne relacje. Jak widzimy możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. W niektórych przypadkach angażuje się w tę pracę także Pan Młody.

Podsumowanie

Powinniśmy na kilka miesięcy przed ślubem (gdy zaczynamy dopiero przygotowania) wszystko sobie rozpisać na kartce czy też w arkuszu w komputerze – jak kto woli. Zacznijmy od wszelkich przygotowań i odhaczamy sobie co mamy już przygotowane. Na liście powinniśmy zawierać zarówno listę ogólną, jak i także podpunkty, które także są niezwykle istotne. Gdy na naszej kartce będzie zaznaczonych coraz więcej „ptaszków”, to będziemy dodatkowo zmotywowani. Jednak adrenalina nam nie spadnie. Co jak co, ale będziemy się denerwować coraz bardziej i bardziej. Nie będzie to sprzyjało pozytywnemu myśleniu i dalszym pracom. Postarajmy się nieco odstresować. Pomocny okaże się jakiś krótki wyjazd do SPA, podczas którego odetchniemy i na chwilę zapomnimy o tym wielkim dniu, który jest bardzo stresujący jednocześnie. Na pewno się wszystko uda gdy wszystko sobie zaplanujemy, przemyślimy oraz zaczniemy działać. Opanujmy swoje nerwy.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański