Uroda, Zdrowie

Implanty Szczecin

Implanty Szczecin – braki w uzębieniu wpływają niekorzystnie nie tylko na samopoczucie i poczucie atrakcyjności, ale też i na zdrowie człowieka. Nie jest zatem dziwne, iż osoby które doświadczą utraty zębów szukają korzystnych i skutecznych rozwiązań, które na nowo pozwolą uśmiechać się bez zakłopotania. Wielu stomatologów uważa, iż jedną z najlepszych metod leczenia braków uzębienia jest zastosowanie implantów zębowych. Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe? Odpowiadamy.

Niekorzystne skutki braków w uzębieniu

Wiele osób błędnie uważa, iż braki zębów są jedynie problemem natury estetycznej. Nic bardziej mylnego. Statystyki w Polsce wskazują, iż co drugi Polak cierpi na ubytki w uzębieniu. Tak naprawdę nawet brak jednego zęba może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Nie tylko ciężej jest gryźć pokarmy, ale też zęby wokół dziury nie mają już podparcia co może doprowadzić do ich wypadania. Natomiast brak kilku lub wszystkich zębów zmienia sposób mowy i wypowiadania konkretnych głosek. Po pewnym czasie od utraty zębów dochodzi także do zmiany mimiki twarzy. Braki w uzębieniu mają także wpływ na poczucie własnej wartości, ponieważ ludzie zaczynają się wtedy wstydzić braków uzębienia, przez co często wycofują się z życia towarzyskiego.

Jak implanty wpływają na wygląd i stan zdrowia?

Implanty wpływają korzystnie na strukturę i funkcje fizjologiczne kości. Nie podrażniają one dziąseł i są zamocowane na stałe w przeciwieństwie do protez zębowych. Po zakończonym leczeniu, implanty pozwalają na bezproblemowe spożywanie wszystkich pokarmów. Skorzystanie z tej metody wypełniania braku uzębienia znikają problemy z żuciem oraz rozgryzaniem pokarmu. Dzięki zastosowaniu implantów sąsiednie zęby nie chwieją się, a równowaga w jamie ustnej jest zachowana. 

Zdecydowanie się na implanty https://doboszimplanty.pl/uslugi/implanty-zebow-szczecin/ pozwala uzyskać trwałe uzębienie. Kolor implantów jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta, tak jak i rodzaj implantów. Leczenie implantologiczne pozwala nie tylko uzupełnić puste przestrzenie, które powstały na skutek ekstrakcji zęba, ale może także być podporą dla mostów lub protez, jeżeli takie są wdrażane. Warto rozważyć zastosowanie implantów aby móc na zawsze zapomnieć o wstydzie i na nowo zaznać komfortu spożywania posiłków.

Implanty zębowe – wysoka trwałość i odporność

Implanty zębów https://www.stonoga.edu.pl/implanty-szczecin/ są uznawane za najtrwalsze rozwiązanie uzupełniania braków zębowych. Do stosowania implantów nie jest konieczne stosowanie klejów i nie trzeba się obawiać ryzyka wypadnięcia protezy. Czas użytkowania implantów jest określany od 10 do nawet 30 lat i zależy on od wielu czynników, tj. stan zdrowia, doświadczenie gabinetu stomatologicznego czy jakość użytych materiałów. Założenie implantów może się zatem okazać konieczne tylko raz w życiu. Implant zrasta się z kością, zatem jest to bardzo trwałe rozwiązanie. Zastosowane materiały gwarantują również, iż implant jest odporny na uszkodzenia i nie jest podatny na odbarwienia. Implantologia to wciąż rozwijająca się gałąź stomatologii, która pozwala odzyskać zdrowy oraz piękny uśmiech. Kto bowiem nie marzy o uśmiechu niczym gwiazda Hollywood?

Wygoda i estetyka implantów zębowych

Implanty SzczecinImplanty zębowe https://doboszimplanty.pl/ w porównaniu do standardowych protez zębowych mocowanych na klej nie rzucają się w oczy i bardzo ciężko jest je odróżnić od prawdziwych zębów. Do złudzenia przypominają one, zarówno swoim kolorem i kształtem, normalne zęby. Implanty są starannie tworzone przez protetyka, który dba o to, aby idealnie pasowały one do pozostałych zdrowych zębów Pacjenta i ich koloru. W przeciwieństwie do protez standardowych, implanty nie powodują dyskomfortu związanego z niewłaściwie dopasowaną protezą. Nie trzeba też uważać na to, co się spożywa. Nie ma też ryzyka wypadnięcia bądź przesunięcia się protezy. Wszystko to przyczynia się do ich popularności. Implanty nie wymagają też żadnych dodatkowych zabiegów higienicznych, zakupu kleju. Wystarczy po ich założeniu regularnie szczotkować zęby i nie zapominać o ich właściwej oraz codziennej higienie, w tym korzystaniem z płynów do płukania ust pomiędzy posiłkami oraz regularnym nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych. 

Implanty Szczecin – najlepszy sposób na braki w uzębieniu

Implanty zębów pozwalają cieszyć się pełną funkcjonalnością naturalnego uzębienia w trakcie mówienia oraz jedzenia. Implanty zatrzymują utratę kości oraz przywracają w pełni naturalny uśmiech. Ponadto, całkowite uzębienie sprawia, że wygląda się znacznie młodziej. Implanty zębowe pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem bez żadnych obaw. Utracenie zęba, kilku zębów bądź całego uzębienia to problem zarówno estetyczny, jak i zdrowotny. Cierpiąc na braki w uzębieniu warto zdecydować się na implanty zębów. W mieście Szczecin https://www.kuplampe.pl/implanty-zebow-szczecin/ otrzymamy fachowe doradztwo w zakresie implantów zębów umawiając się na wizytę do posiadających wieloletnie doświadczenie stomatologów.

Szukanie dobrego stomatologa jest uciążliwe, a jeżeli chodzi o implanty Szczecin to miasto, w którym znajdziemy profesjonalne gabinety oferujące implanty w korzystnych cenach.  

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański