Wnętrza

Meble industrialne

Meble industrialne i styl industrialny (przemysłowy) stał się teraz niezwykle popularny. Charakteryzuje się miejskim charakterem, dużymi przestrzeniami, dobrym oświetleniem. Ten styl przeszedł szereg zmian i teraz to już nie tylko zimne wnętrze z surowymi ceglanymi ścianami i metalowymi regałami, ale prawdziwa mieszanka naturalnych materiałów. Mieszkanie w stylu przemysłowym to pokój z dużą ilością wolnej przestrzeni i minimalistycznymi meblami industrialnymi. Dobrze zaprojektowane wnętrze z przemyślanymi detalami tworzy wspaniałą przytulną atmosferę.

Meble industrialne do nowoczesnego wnętrza

Wnętrze salonu może zostać wykonane w absolutnym minimalizmie, w neutralnych odcieniach i z drewnianymi meblami industrialnymi. Czarna ściana jest tutaj centrum idei. Nawiązuje do metalowych czarnych nóg biurka i stolików kawowych i podkreśla cały pomysł. Z kolei blaty współgrają z minimalistycznym regałem z litego drewna. Natomiast sofa przy ścianie jest miękka i lekka, co łagodzi koncepcję i w połączeniu z miękkim krzesłem komputerowym sprawia, że pomieszczenie jest przytulne. Metalowy kinkiet na długim ramieniu przypomina industrialny, który jest integralną częścią stylu. Lampa pomoże oświetlić wybraną część pomieszczenia, podkreślić detale wnętrza światłem, a nawet podzieli przestrzeń.

Szafy to niezbędne meble industrialne podkreślające charakter wnętrza

Styl przemysłowy prosi o powietrze, światło i przestrzeń. Nie lubi wąskich przejść między nieporęcznymi meblami, nie chce patrzeć na góry niepotrzebnych rzeczy ani przeskakiwać nad ubraniami rzuconymi na podłogę. Styl wymaga, aby wszystkie rzeczy były ułożone na swoim miejscu, aby żadne drobiazgi nie odciągały człowieka od jego uczuć i doznań. Bałagan w domu to bałagan w głowie. Czysta przestrzeń generuje czyste myśli. Porządek i piękno to cena spokoju i relaksu. W końcu po całym dniu pracy naprawdę chcesz, aby mózg, dusza i oczy odpoczęły, dotykając czegoś przyjemnego, pięknego, oryginalnego, minimalistycznego i stylowego, jak meble w stylu industrialnym.

Meble industrialne
Meble industrialne

Aby ukryć najważniejsze rzeczy, ogarnąć tajemnicę życia osobistego, idealne są szafy. Ale nie całkiem zwyczajne, ale naturalne, zapadające w pamięć, indywidualne szafy industrialne. Odkąd ponad pięćdziesiąt lat temu styl pojawił się w życiu zwykłego człowieka, życie zmieniło się radykalnie. Wszystko, co wcześniej uważano za niedopuszczalne w majsterkowaniu, stało się cechą, która sprawia, że dom jest oryginalny. Zaczynając jako innowacja, styl wniósł wiele oryginalnych pomysłów do produkcji mebli industrialnych tapicerowanych i skrzyniowych. Stoły i krzesła, sofy i łóżka, regały i półki, szafy i szafki – wszystkie te elementy wyposażenia wnętrz zostały przekształcone z nudnych modeli w dzieła sztuki.

Szafy industrialne to jeden z najbardziej oryginalnych przykładów mebli w tym nowym, ale już ukochanym stylu. Modele modułowe są wielofunkcyjne, ponieważ składają się z kilku elementów: otwartych i zamkniętych półek. Drzwi szafy bezpiecznie utrzymają wszelkie tajemnice przed przychodzącymi ludźmi, a przez półki posłużą jako stojak na książki, wazony czy fotografie. Szafę możesz kupić zarówno do sypialni jak i do salonu a nawet biura. Są stylowe, trwałe i naturalne, a ich rozsądna cena jest pretekstem do wymiany pieniędzy na wygodę i jakość.

Szafki RTV w kolekcji mebli industrialnych

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny salon bez telewizora. Szafki RTV w stylu industrialnym pomogą nie tylko stworzyć idealną przestrzeń dla wygody oglądania ulubionych programów. To prawdziwa spiżarnia na różne przydatne drobiazgi, które, jeśli nie mieszczą się w wyznaczonych miejscach, potrafią błyskawicznie zamienić porządek w niekontrolowany chaos. Funkcjonalne, ale nie mniej harmonijne wnętrze salonu, sypialni, a nawet pokoju dziecięcego. Szafka pod telewizor może całkowicie odmienić pomieszczenie, nawet jeśli wszystko inne pozostanie bez zmian, łącznie z tapetą na ścianach i dywanem na podłodze. Tylko piękne i bardzo proste w obsłudze meble industrialne mogą stać się wisienką na torcie, co nada przestrzeni życiowej kompletność i lakoniczną harmonię.

Oczywiście cena szafek wykonanych z naturalnego litego drewna jest nieco wyższa niż tych wykonanych z płyty laminowanej, ale trzeba zrozumieć znaczące zalety. Drewniane szafki pod telewizor i konsole nie tylko świetnie wyglądają, ale wytrzymają znacznie dłużej niż ich odpowiedniki.

Szafki RTV znacznie oszczędzają przestrzeń życiową w każdym pomieszczeniu, po prostu dzięki temu, że są niesamowicie kompaktowe, pojemne i funkcjonalne. Pozwala to na przechowywanie w środku dużej liczby różnych przedmiotów przy minimalnym koszcie metra kwadratowego.  Same wnętrza w tym stylu sugerują ostrożne podejście do wystroju i ilości mebli industrialnych. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się prostota, praktyczność i maksymalna wolna przestrzeń w połączeniu z komfortem mieszkania. Szafa, szafka czy konsola mogą stać się luksusowym akcentem, jednocześnie nie zaburzając harmonii kreowanego wizerunku pomieszczenia. Drewniane szafki zaprojektowane w zapomnianym wcześniej stylu vintage prezentują się znakomicie. Doskonale podkreślają takie atuty stylu industrialnego, jak brak przepychu i masywność.