Technologie, Usługi

Jak wyłączyć Google Ads?

Google Ads w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą tego typu rozwiązanie. Niekiedy decydujemy się jednak na to, aby wyłączyć czy też zlikwidować konto. Czynność ta wbrew pozorom jest bardzo łatwa i nie wymaga od nas ponadprzeciętnych umiejętności. Co powinniśmy wiedzieć przed likwidacją konta? Jak przebiega proces likwidacji konta? Jak zlikwidować konto Google Ads? Kto może zdecydować się na likwidację konta Google Ads? W jaki sposób odzyskać zlikwidowane konto Google Ads? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co powinniśmy wiedzieć przed likwidacją konta?

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z danej kampanii na Google Ads, w każdej chwili konto może zostać zlikwidowane. Kiedy zdecydujemy się na wykonanie tego kroku, wówczas w ciągu 24 godzin dojdzie do automatycznego przerwania wyświetlania ewentualnych reklam. Nie możemy jednak mylić pojęcia likwidacji z usuwaniem. Ta pierwsza pomimo tego, że przerywa wyświetlanie reklam, to jednak nie powoduje, że utracimy dostęp do naszego konta, co warto mieć na uwadze. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku usunięcia- powoduje to utratę wszystkich kont powiązanych na stałe. Co ciekawe, znika również nasza nazwa użytkownika Gmaila, a jej odzyskanie nie jest możliwe. Zanim jednak zdecydujemy się na likwidację, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach z punktu widzenia użytkownika. Przede wszystkim umożliwia to odzyskanie środków, które przez czas trwania kampanii nie zostały wykorzystane. Nie wliczamy w to środków, które mamy z promocyjnych ofert. Jeśli zdecydowalibyśmy się kiedyś na skorzystanie ze zlikwidowanego konta, wówczas nie obędzie się bez jego reaktywacji. Pamiętajmy o tym, że jeśli na koncie nie posiadamy żadnych środków, to bardziej rozsądne będzie wstrzymanie całej kampanii- skutki w obu przypadkach są takie same.

Jak przebiega proces likwidacji konta?

Gdy jesteśmy zainteresowani likwidacją konta reklamowego Google Ads, musimy pamiętać o konieczności zapłacenia wszystkich naliczonych kosztów. Jeśli pomimo wszystko pozostały nam jakiekolwiek fundusze, wówczas zostaną one zwrócone w ciągu czterech tygodni. W tym celu pracownicy Google skorzystają z używanej przez nas formy płatności. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że pomimo likwidacji konta nadal możemy uzyskać dostęp do danych. Wystarczy, że zalogujemy się do naszego panelu. Co więcej, jeśli w przyszłości zechcielibyśmy ponownie skorzystać z tej usługi, wówczas możliwe jest ponowne włączenie konta, o czym piszemy w dalszej części artykułu.

Jak zlikwidować konto Google Ads?

Zanim rozpoczniemy proces likwidacji konta, musimy upewnić się, że mamy do niego administracyjny dostęp. Dodatkowo nie obędzie się bez skonfigurowania ustawień płatności na naszym koncie, w przeciwnym wypadku wypłata pozostałych pieniędzy nie będzie możliwa. Jeśli chodzi o samą likwidację, zajmuje ona nam bardzo krótką chwilę. Nie jest to nic skomplikowanego, wystarczy, że będziemy postępować zgodnie ze wskazówkami. W pierwszej kolejności decydujemy się na logowanie na konto Google Ads. Kiedy już tego dokonamy, wówczas klikamy na ikonkę klucza- powinna znajdować się w prawym górnym rogu. Teraz przechodzimy do sekcji „Konfiguracja”, gdzie szukamy możliwości o nazwie „Ustawienia”. W dalszej kolejności klikamy sekcję „Stan konta” dzięki czemu ulegnie ona rozwinięciu. Na koniec potwierdzamy naszą operację wciskając odpowiednią opcję znajdującą się na ekranie.

Kto może zdecydować się na likwidację konta Google Ads?

Likwidując konto Google Ads reklamy przestają wyświetlać się w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. Dzięki temu mamy możliwość odzyskania pozostałych pieniędzy, nie wliczając tych dodatkowych, które przyznawane są przez Google. Po likwidacji nadal jednak mamy dostęp do danych znajdujących się na koncie. Pamiętajmy o tym, że samodzielna likwidacji jest możliwa, pod warunkiem, gdy na koncie skonfigurowano sposób płatności. Jeśli chodzi o automatyczną likwidację konta- następuje ona po 15 miesiącach bez wpłaty.

W jaki sposób odzyskać zlikwidowane konto Google Ads?

Każdorazowo możemy odzyskać dostęp do naszego konta, przez co możliwe będzie kontynuowanie dowolnej kampanii. Kiedy zajrzymy w „Preferencje”, wówczas naszym oczom powinien ujawnić się stan konta jako „Anulowany”. Po przywrócenia konta po  dłuższej przerwie upewnijmy się, że pozostałe środki na pewno zostały zwrócone, a może nadal można je wykorzystać na kliknięcia. Jeśli zależy nam na tym, aby ponownie aktywować zlikwidowane wcześniej konta, wówczas w pierwszej kolejności logujemy się, o ile jest to w ogóle możliwe. Następnie przechodzimy do narzędzi i wciskamy „Konfigurację”. Przechodzimy do zakładki „Preferencje”, a później do „Stan konta”. Tam powinna ukazać nam się opcja o nazwie „Reaktywuj moje konto”.  Po wykonaniu tej czynności stan konta zmieni się na aktywne.