Technologie

Jak wyzerować Apple ID

Jak wyzerować Apple ID. Często zdarza nam się zapomnieć ważnego hasła – szczególnie, gdy jest one skomplikowane, gdyż wymagają tego zasady danej strony. Mamy wtedy możliwość odzyskania go na przykład poprzez udzielenie odpowiedzi na pytanie, które zostało nam zadane w czasie rejestracji. Istnieje także inna opcja, która polega na całkowitym wyzerowaniu hasła, dzięki zalogowaniu się na powiązanym urządzeniu lub poprzez podanie kodu swojego telefonu. Taka właśnie opcja dotyczy zabezpieczenia do Apple ID. Jeżeli więc jesteś użytkownikiem urządzenia od Apple i nie pamiętasz swojego hasła, to przeczytaj poniższe porady, z których dowiesz się co należy zrobić w takiej sytuacji.

Do czego służy Apple ID?

Jeżeli jesteś użytkownikiem Apple to zapewne wiesz do czego służy Apple ID. Dzięki niemu możesz korzystać ze wszystkich usług Apple, a także sprawić, że Twoje urządzenia będą ze sobą połączone – co znaczenie ułatwia np. wyszukiwanie muzyki, której słuchaliśmy lub filmików, które oglądaliśmy w Internecie. Przy zakładaniu konta Apple ID konieczne jest ustawienie mocnego hasła. Apple dba o swoich użytkowników, dlatego zabezpieczenie powinno składać się z co najmniej ośmiu znaków i zawierać małe i wielkie litery oraz przynajmniej jedną cyfrę. Ponadto rekomendowane jest częste zmienianie hasła, aby mieć pewność, że nikt nie dostanie się do naszego konta bez naszej wiedzy. Takie działania sprawiają, że czasem jest nam ciężko zapamiętać hasło lub może zdarzyć się, że zapomnimy o tym, że dokonywaliśmy zmiany i będziemy próbowali logować się przy pomocy starego hasła. Oczywiście próba takiego zalogowania skończy się niepowodzeniem, a my pozostaniemy bez dostępu do konta. Co można zrobić w takiej sytuacji? Apple przewidział takie sytuacje i daje swoim użytkownikom możliwość wyzerowania hasła, zarówno za pomocą urządzeń mobilnych, jak i przy użyciu komputerów. Jeżeli jednak chcesz nieco wcześniej odpowiednio się zabezpieczyć, to możesz włączyć uwierzytelnianie dwupoziomowe. Tego typu rozwiązanie dostępne jest dla użytkowników urządzeń z systemami: iOS, macOS, tvOS i watchOS oraz za pomocą strony internetowej Apple. Jeżeli natomiast posiadasz starszy system, to możesz skorzystać z funkcji dwustopniowej weryfikacji swojego konta Apple ID. Kiedy natomiast nie włączyłeś wcześniej wspomnianych funkcji, to przy odzyskiwaniu zapomnianego hasła konieczne będzie jego wyzerowanie. Można zrobić to na dwa sposoby, które opisane zostały poniżej

Zerowanie hasła z poziomu innego urządzenia Apple

Najprostszym i najczęściej wybieranym sposobem jest wyzerowanie hasła przy użyciu innego urządzenia od Apple. Ta metoda wymaga jednak spełnienia jednego warunku – urządzenie, z którego będziemy zerować hasło, musi mieć dostęp do naszego konta. Co to oznacza w praktyce? Otóż jedynie tyle, że musielibyśmy być tam zalogowani jeszcze przed tym nim zapomnimy hasła. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że nie musi być to urządzenie mobilne, do wyzerowania utraconego hasła może posłużyć każde urządzenie od Apple, a nawet te z systemem Android i komputery z oprogramowaniem Windows. W przypadku urządzeń nie należących do Apple zerowanie hasła wygląda jednak nieco inaczej, dlatego skupimy się na urządzeniach z systemem iOS lub Mac. W pierwszej kolejności musisz odnaleźć funkcję związaną z wyzerowaniem hasła. Jeżeli korzystasz z urządzenia mobilnego, to będzie się ona znajdowała w ustawieniach, natomiast w przypadku komputera z systemem Mac musisz szukać jej w tematach. Następnie wystarczy już tylko postępować zgodnie z instrukcjami, które wyświetlają się na ekranie. Jednak podczas korzystania z komputera możesz natknąć się na dość kłopotliwą sytuację, ponieważ urządzenie poprosi o podanie hasła. Może Cię to zdziwić, bo przecież nie pamiętasz hasła i właśnie próbujesz je wyzerować. Co zrobić w takiej sytuacji? Zachowaj spokój, w momencie pojawienia się takiego komunikatu musisz podać hasło, którego używasz do tego, aby odblokować komputer. Kiedy wpiszesz hasło komputera na ekranie powinien pojawić się monit informujący o tym, że hasło zostało zmienione. Od tej chwili możesz logować się do wszystkich urządzeń przy wykorzystaniu nowego hasła.

Zerowanie hasła przy pomocy znajomych lub rodziny

Jeżeli jednak nie masz dostępu do urządzenia, na którym jesteś zalogowany, to możesz poprosić o pomoc kogoś ze znajomych lub rodziny. Jednak konieczne jest, aby dana osoba posiadała telefon od Apple. Będzie ona bowiem musiała pobrać specjalną aplikację – “Wsparcie Apple”, dzięki której możliwe będzie wyzerowanie hasła w dowolnym urządzeniu. Po jej zainstalowaniu, i wybraniu opcji związanej z zerowaniem hasła na innym urządzeniu, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po prawidłowym wykonaniu wszystkich kroków i zakończeniu działań na ekranie pojawi się informacja o tym, że hasło zostało zmienione. Podczas korzystania z tej metody pamiętaj jednak, aby prosić o pomoc tylko te osoby, do których masz pełne zaufanie. W innym przypadku narażasz swój telefon na niechciane ataki hakerskie.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański