Usługi

Jaki karton do przeprowadzki?

Czy powinieneś kupić nowe czy wielokrotnego użytku pudełka do przeprowadzki? Jakie są najlepsze rozmiary pudełek do przeprowadzki? Jak ciężkie powinno być pudełko do przeprowadzki? Używane pudełka są darmowe, ale mogą nie oferować stałej wytrzymałości lub rozmiaru, który czyni je dobrym rozwiązaniem do pakowania. Należy również pamiętać, że karton może się zniszczyć z czasem, jeśli jest długo przechowywany, ponieważ pluskwy i pchły mogą zaatakować karton. Oczywiście kartony do przeprowadzki, które zostały wystawione na działanie wody, zostały uszkodzone, a ich integralna wytrzymałość została poważnie naruszona. Dlatego nie należy używać kartonów, które były przechowywane w wilgotnych warunkach. Przeprowadzki biur, przeprowadzki firm lub przeprowadzki międzynarodowe przeprowadzane wraz z przewozem mebli. Przeprowadzki cena może być wówczas wyższa, bo firmy te dbają o każdy szczegół tego przedsięwzięcia.

Wszystko co musisz wiedzieć o kartonach

Najbardziej wrażliwą częścią używanego kartonu jest szew, w którym arkusze kartonu są sklejone. Z czasem klej może ulec degradacji i stać się słabym punktem w konstrukcji kartonu. Mocniejsze dwu- i trzywarstwowe kartony są zazwyczaj zszywane na wspólnych krawędziach i nie są podatne na ten potencjalny problem. Najlepiej kupować fabrycznie nowe kartony do przeprowadzek. To zapewni, że są one dobrej jakości i mają standardowe rozmiary. Firma przeprowadzkowa użyje standardowych rozmiarów pudełek przy obliczaniu objętości dla Twojej przeprowadzki. Pamiętaj, że używanie niestandardowych pudełek może oznaczać, że nie wszystkie Twoje rzeczy zmieszczą się w ciężarówce w dniu przeprowadzki. W świecie idealnych przeprowadzek każdy profesjonalny pakowacz powie Ci, że każde pudełko powinno być fabrycznie nowe i super wytrzymałe. Ale w rzeczywistości, prawdopodobnie użyjesz mieszanki nowych i używanych pudełek, w zależności od tego, co chcesz w nie zapakować i jaki masz budżet na materiały do pakowania. Grubość kartonowych ścian określi wytrzymałość pudełka i stopień ochrony jego zawartości. Idealnie byłoby użyć 3-warstwowego kartonu dla delikatnych przedmiotów i 2-warstwowego dla przedmiotów, które wymagają mniejszej ochrony. Pamiętaj, że im sztywniejsze pudełko, tym lepiej będzie się układać w ciężarówce. Oznacza to, że istnieje mniejsza szansa na uszkodzenie w wyniku zgniecenia podczas przenoszenia, transportu lub przechowywania. Inwestowanie w najlepsze pudełka do przeprowadzek, na jakie Cię stać, to dobrze wydane pieniądze.

Odpowiedni karton

Istnieje wiele odmian pudeł przeznaczonych do konkretnych przedmiotów: pudła na szafy (w komplecie z szynami do wieszania), na telewizory (z dodatkową ochroną ekranu) oraz pudła na ramy obrazów/luster, które można rozszerzyć, aby chronić cenne dzieła sztuki. Porozmawiaj z firmą przeprowadzkową lub poszukaj w Internecie, czy potrzebujesz tego typu pudełek, ale ponownie, zależy to od Twojego budżetu i tego, czy wydatek na takie przedmioty jest uzasadniony. Rozważ również pudełka z przegródkami ochronnymi dla przedmiotów takich jak szklanki, naczynia, a zwłaszcza butelki wina. Chociaż zwiększy to początkowy koszt, nie przewyższy on kosztów wymiany zepsutych lub uszkodzonych przedmiotów lub smutku związanego z brakiem wina do wzniesienia toastu za przybycie do nowego domu!

Jak ciężkie powinny być pudła do przeprowadzki?

Każde pudełko ma określoną maksymalną wagę, którą może utrzymać. Jednakże pudło do przeprowadzki nie powinno ważyć więcej niż 20kg. Jest to bezpieczne dla pudełka i bezpieczne dla Twojej ekipy przeprowadzkowej! Nie zapominaj, że jakość taśmy pakowej również jest ważna. Nie ma sensu mieć najmocniejszych kartonów i używać taśmy, która nie trzyma się prawidłowo, w wyniku czego Twój cenny ładunek rozsypuje się po całym chodniku. Jeśli kupisz swoje pudełka od firmy przeprowadzkowej, pamiętaj, aby umieścić informację o jakości i przydatności materiału do pakowania, gdy oceniasz firmę przeprowadzkową na stronie internetowej z recenzjami. Poświęć trochę czasu na upewnienie się, że masz odpowiednie materiały do pakowania i, co ważniejsze, odpowiednie pudełka do domu, aby zapewnić, że twoje rzeczy są odpowiednio chronione.

Różne typy kartonów

Zamawiając artykuły do przeprowadzki, upewnij się, że kupujesz dużo małych pudełek. W rzeczywistości zalecamy, aby większość Twoich pudełek do przeprowadzki była małych rozmiarów. Powód? Mniejsze pudełka są łatwiejsze do załadowania i przenoszenia podczas przeprowadzki. Są one również idealne dla małych, ciężkich przedmiotów, takich jak książki, urządzenia, przybory kuchenne, spiżarnie i inne. Średnie kartony są najbardziej popularnym rodzajem kartonów do przeprowadzek. Ten rozmiar pudełka jest idealny do transportu małych i średnich przedmiotów gospodarstwa domowego, takich jak garnki, patelnie, wazony, ramki na zdjęcia, wypchane zwierzęta, zabawki, ubrania, pościel i inne. Te pudełka są wystarczająco małe, aby przenieść je do ciężarówki, ale wystarczająco duże, aby przewozić różne przedmioty gospodarstwa domowego. Jeśli przeprowadzasz się do małego mieszkania, będziesz potrzebował tylko garść dużych pudeł. Ważne jest, aby zapakować do nich duże, lekkie przedmioty, takie jak ubrania, poduszki, pościel, koce, papier toaletowy, ręczniki papierowe i inne. Jeśli przepełnisz duże pudło obfitością ciężkich przedmiotów, będziesz miał problem z podniesieniem go podczas przeprowadzki.