Hobby

Która firma oferuje najlepsze konsole do gier?

Dużo zależy od tego, jakie są nasze potrzeby. Jeśli najważniejszą rzeczą jest dla nas przyjemność z rozgrywki, warto przyjrzeć się produktom oferowanym przez japońską firmę Nintendo. Największą popularnością cieszą się przenośne konsole do gier takie jak Nintendo Switch, 2DS i 3DS. Nie bez znaczenia jest także kolekcja tytułów dostępnych na danej konsoli. Nintendo oferuje takie klasyki jak LEGO, Mario, The Legend of Zelda oraz inne popularne platformówki.

Na szczególną uwagę zasługują gry towarzyskie – konsole Nintendo przydadzą się podczas domowych imprez ze znajomymi. Nie bez znaczenia jest także fakt, że są o wiele tańsze w porównaniu do najnowszych konsoli Xbox oraz Playstation. Oczywiście nie są pozbawione swoich wad. Używając urządzeń Nintendo 3DS, 2DS oraz Switch w trybie przenośnym musimy pogodzić się z tym, że pod względem graficznym dostępne tytuły nie są zbyt imponujące. Zamiast tego priorytetem wydawcy jest ich grywalność. Niedrogie tytuły pozwolą nam w tani i przyjemny sposób zagospodarować nasz wolny czas.

Konsole oferowane przez japońską firmę Nintendo

Która firma oferuje najlepsze konsole do gier?Nintendo Switch to konsola do gier, z której mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli gracze. Nietypowa konstrukcja sprawia, że możemy podłączyć ją do telewizora i używać jak stacjonarnej konsoli albo używać jej w trybie przenośnym. Oznacza to, że Nintendo Switch pozwoli nam oddawać się graniu w gry w czasie podróży lub podczas spaceru na świeżym powietrzu. Specyficzne kontrolery przeznaczone do używania z tą konsolą do gier dopuszczają grę w trybie wieloosobowym. Tym samym są niezwykle przydatne podczas imprez i zabawy w większym gronie. Oczywiście oprócz konsoli do gier musimy zadbać o odpowiednią ilość ciekawych tytułów do ogrania. The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz Super Mario Odyssey to zaledwie dwa przykłady ciekawych gier dostępnych na konsoli Nintendo Switch.

Oprócz standardowego wariantu dostępna jest także konsola Nintendo Switch Lite. Jest to tańsza alternatywa dla osób, którym zależy przede wszystkim na rozgrywce mobilnej. Brak możliwości podłączenia do telewizora oraz mniejszy ekran to główny minus tego rozwiązania. W zamian posiada o wiele mocniejszą baterię oraz wbudowane na stałe kontrolery. Jednakże największą zaletą jest właśnie obniżona cena względem pełnej wersji Nintendo Switch. Firma Nintendo znana jest z tworzenia konsol do gier, które cechują się wysoką grywalnością. Na rynku znajdziemy szeroki wachlarz akcesoriów, które oferują nam wiele różnych sposobów na bawienie się naszą konsolą do gier.

W 2010 roku firma wydała konsolę do gier Nintendo 3DS, której cechą charakterystyczną była możliwość oglądania obrazów 3D bez potrzeby noszenia specjalnych okularów. Z kolei Nintendo 2DS to ograniczona wersja wydana w roku 2013. Mniejszy rozmiar oraz brak obsługi funkcji autostereoskopii to główne elementy odróżniające ją od poprzedniej wersji. Skierowana była przede wszystkim dla młodszych graczy, dla których niewskazane jest używanie konsoli 3DS z uwagi na potencjalne problemy z oczami.

Czy warto kupić retro konsolę do gier?

Starsi gracze z pewnością ciepło wspominają gry z końcówki ubiegłego stulecia, w które grali jako dzieci. Chodzi między innymi o takie tytuły jak Donkey Kong Country, Street Fighter II Turbo, Contra III: The Alien Wars, Super Mario World, Super Metroid, Super Castlevania IV, The Legend of Zelda: A Link to the Past czy też Final Fantasy III. Można w nie zagrać za pomocą Nintendo Classic Mini SNES — japońskiej konsoli do gier retro. Kupując taki zestaw, otrzymujemy nie tylko miniaturową replikę Super Nintendo Entertainment System z dwoma kontrolerami, ale także aż 21 klasycznych tytułów do ogrania. Tym samym jest to wartościowy zakup dla osób nostalgicznie wspominających swoje dzieciństwo w latach 90. Z drugiej strony, taka konsola do gier raczej nie przypadnie do gustu młodszym graczom przyzwyczajonym do Fortnite, Minecraft oraz innych podobnych tytułów.

Alternatywa dla tradycyjnych konsol do gier

Nie musimy wydawać sporych pieniędzy na zakup Xboxa, Playstastion, czy też innych klasycznych konsol do gier. Zamiast tego możemy zainwestować w Nvidia Shield – specyficzną przystawkę do telewizora, która znacząco zwiększa jego przydatność. Jest to urządzenie strumieniujące, za pomocą którego możemy wyświetlać na naszym telewizorze gry komputerowe i mobilne. Nowe tytuły nabywamy w sklepie Google Play albo odpalamy gry na naszym komputerze i przesyłamy obraz bezpośrednio do telewizora. Jeszcze inną opcją jest skorzystanie z usługi chmurowej GeForce NOW. Wymaga to od nas wykupienie abonamentu. W zamian uzyskamy dostęp do wielu różnych gier komputerowych. Nvidia Shield oferuje jeszcze inne funkcje – umożliwia dostęp do rozmaitych platform z treściami wideo. Chodzi mianowicie o YouTube, Netflix oraz Google Play Movies & TV. Oprócz tego otrzymujemy dostęp do platform z muzyką takich jak Spotify. Tak więc zakup Nvidia Shield jest pod wieloma względami o wiele lepszą inwestycją niż kupno tradycyjnej konsoli do gier.

Angielski