Hobby

Trampoliny – zabawa dla całej rodziny

Trampoliny – zabawa dla całej rodziny: Czasy, kiedy do zabawy na podwórku wystarczała dzieciom piaskownica, hula-hop, czy skakanka, odchodzą do lamusa. Dzisiaj, rodzice, którzy wychodzą naprzeciw potrzebom swoich dzieci, chcąc zapewnić im mnóstwo radości a przy tym dbać o ich rozwój fizyczny – inwestują w trampoliny!

Choć trampolina w pierwszej chwili może  budzić skojarzenia z cyrkowymi akrobacjami, czy zawodowymi gimnastykami, obecnie staje się coraz popularniejszym sprzętem użytku domowego. Choć może domowego, to źle powiedziane – używane są one przede wszystkim na zewnątrz, gdzie można zapewnić dużo przestrzeni i miękkiej trawy wokół łagodzącej ewentualne upadki. W sklepach sportowych, lub w specjalistycznych wysyłkowych sklepach internetowych możemy znaleźć wiele rodzajów tych urządzeń, różniących się przeznaczeniem, cenami, miejscem użytkowania i grupą wiekową, dla której są przeznaczone. Dokonajmy krótkiego przeglądu dostępnych na rynku trampolin.

Rodzaje trampolin

Najdroższe, wykonane z najmocniejszych materiałów i często największe rozmiarem są tradycyjne trampoliny gimnastyczne – jeśli jednak nasze dziecko nie ćwiczy się w gimnastyce artystycznej lub akrobacjach, będzie to zbędny wydatek, a przy tym będziemy mieć problem z ustawieniem takiego urządzenia. W domu zajęłoby bowiem zbyt dużo miejsca (chyba że dysponujemy prywatną salą gimnastyczną), a na zewnątrz – nie trzymałoby się najlepiej nierównej powierzchni, do której nie jest przystosowane.

Trampoliny - zabawa dla całej rodzinyZnacznie lepszym pomysłem są trampoliny ogrodowe, które są wykonane w taki sposób, że zapewnią dzieciom (lub dorosłym) bezpieczną zabawę, a w razie potrzeby nie zajmą wiele miejsca przechowywane na strychu czy w piwnicy. Jednym z najbezpieczniejszych rodzajów, wybieranych często przez rodziców najmłodszych pociech, są trampoliny z siatką.

Posiadają one zabezpieczenie przed wypadnięciem poza obręcz trampoliny. Specjalna siatka chroni dziecko, nawet jeśli wybiło się ono wysoko, nie pozwalając mu potłuc się przy upadku. Wśród wymienionych rodzajów znajdziemy modele różniące się ceną, wielkością, materiałem, barwą, czy specjalnymi atestami lub ich brakiem. Wybierajmy z namysłem, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo, a potem dobrą zabawę naszego dziecka.

Trampoliny marki Athletic

Trampoliny Athletic dały się poznać na rynku sprzętu sportowego, jako te, które oferują najlepsze zabezpieczenia umożliwiające używanie ich nawet przez najmłodsze dzieci. Już rodzice 2, 3 – latków, mogą pomyśleć o takim zakupie, bez obaw, że dziecko skaczące na takiej trampolinie zrobi sobie krzywdę, czy wypadnie poza jej obręb ( co w tym wieku najczęściej owocuje donośnym płaczem i długim uspokajaniem dziecka).

Tym, co daje taki komfort użytkowania w trampolinach Athletic, są miękkie, przyjazne dla skóry materiały (dodatkowo dostępne w lubianych przez nie, żywych kolorach). Ponadto, co wielu rodziców uznaje za najważniejszy atut, trampoliny te chronione są przez specjalne siatki zabezpieczające. Mają one odpowiednią wysokość, elastyczność, które powodują, że niezależnie od stopnia ‘rozbrykane’ dziecko na pewno nie spadnie z trampoliny na ziemię. Przy takiej ochronie, można ze spokojem zostawić pociechę samą sobie, aby mogła się wyszaleć, odbijając się w górę. Ile przy tym jest radości i śmiechu, przekona się tylko ten kto sam spróbował takiej rozrywki (albo chociaż był jej świadkiem).

Trampoliny marki Hudora

Firma Hudora może jeszcze nie jest do końca znana  na polskim rynku, ale powoli wkracza na niego z coraz większą liczbą produktów. Marka ta zaczyna nam kojarzyć się przede wszystkim z bezpiecznym sprzętem sportowym. Wykonanie sprzętów Hudora charakteryzuje iście niemiecka precyzja, dbałość o każdy detal oraz najwyższe atesty jakości i bezpieczeństwa, dzięki czemu wiemy, że nawet najbardziej szalona dyscyplina sportowa, w której wspierać będzie nas Hudora, dostarczy nam niezapomnianych ale i bezpiecznych wrażeń.

Jest to najbardziej istotne w przypadku rozmaitych sprzętów używanych przez nasze dzieci – który z rodziców nie wolałby dopłacić nieco więcej, za pewność, że jego pociecha z każdej zabawy i ćwiczeń wyjdzie cała i zdrowa. Taką pewność daje właśnie sprzęt tej niemieckiej marki.  Jeśli mówimy już o sprzęcie sportowym dla dzieci, jedną z ciekawszych propozycji, jakie daje nam Hudora, są właśnie trampoliny. Skakać lubi każde dziecko, niemniej jednak rodziny, w których pojawia się trampolina, często okazują… wielopokoleniowe zainteresowanie taką nową ‘zabawką’.

A skoro o tym mowa – jeśli zakupimy odpowiednio dużą trampolinę, z pewnością polubimy skakanie razem z naszym dzieckiem. Dzięki temu połączymy przyjemność spędzania czasu z pociechą z dbaniem o własną kondycję fizyczną, jak i o dobre samopoczucie. Szczególnie młode mamy ucieszy fakt, że regularne podskoki na trampolinie, pozwalają zgubić brzuszek, ładnie ukształtować nogi i pośladki, a także zwiększają jędrność skóry.  Jak więc widać, trampoliny to doskonałe narzędzie do zabawy i rekreacji dla całej rodziny – korzyści ze skakania i odbijania się odnosi każdy, kto tego spróbuje. 

Angielski