Transport

Kontenery morskie chłodnicze

Kontenery morskie chłodnicze. Bardzo problematyczne w prowadzeniu firmy, która zajmuje się produkcją przemysłową, jest dynamiczny i skokowy jej rozwój. Czasem zdarza się tak, że nasza firma rozwija się w sposób dość powolny i jednostajny przez dłuższy okres, natomiast w pewnym momencie w ciągu roku czy dwóch, wzrost produkcji, zatrudnienia oraz potrzebnej przestrzeni magazynowej jest tak duży, że nie jesteśmy w stanie za tymi zapotrzebowaniami nadążyć. Co możemy zrobić, aby sprostać tym wymaganiom, bez konieczności zmniejszania spływających od klientów zamówień.

Namioty magazynowe

Kontenery morskie chłodnicze
Kontenery morskie chłodnicze

Namioty magazynowe jest to bardzo dobry sposób, na powiększenie przestrzeni naszego magazynu, w sposób szybki oraz zapewniający wystarczające warunki do tego, aby można było w nim przechowywać cenne komponenty, surowce oraz wyrób gotowy, który jest przeznaczony już bezpośrednio do wysyłki do naszego klienta. Namiot magazynowy możemy sobie zakupić bądź możemy wynająć. Istnieje na rynku bardzo wiele firm, które oferują takie namioty w sprzedaży, jak i do wynajęcia. Wynajem jest najkorzystniejszy wówczas, kiedy w najbliższej perspektywie i tak planujemy rozbudowę przestrzeni magazynowej. Zakupienie wówczas namiotu magazynowego, może się okazać nieopłacalne. Kupno namiotu magazynowego może być natomiast dobrym zabezpieczeniem, jeżeli rozbudowujemy naszą firmę, ale na podobne skokowe wzrosty chcemy być przygotowani. Kupno jest również opłacalne, kiedy działamy w branży, w której skokowe wzrosty i spadki zamówień są normą.

Kontenery morskie chłodnicze

Szczególnie trudna sytuacja dotyka firmy, które produkują na przykład żywność. W takiej sytuacji zwykły namiot magazynowy może być niewystarczający. Co więcej, może on nie spełniać, nawet pomimo naszych najszczerszych chęci, podstawowych wymogów sanitarnych, dotyczących między innymi koniecznej do utrzymania niskiej temperatury. W takiej sytuacji niestety, ale ponosimy duże straty, związane z niewykorzystywaniem zwiększonych zamówień od klientów. Straty takie mogą być bolesne w dwójnasób. Po pierwsze nasz klient nie zapłaci nam za zwiększone zamówienia, ponieważ ich się nie podejmujemy. Jest to strata materialna, dotycząca obecnego czasu. W dłuższej perspektywie nasz klient może jednak poszukać zleceniodawcy, który wykona mu całość zamówienia, ponieważ nie będzie zadowolony z naszych możliwości produkcyjnych. Jest to szczególnie niebezpieczne, ponieważ zamiast pozyskiwać nowych klientów, tracimy starych.

kontener-morskiKontenery morskie chłodnicze są to kontenery, służące do przewozu towarów drogą morską. Jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone do przewożenia towaru w specyficznych warunkach (niska temperatura). Można wykorzystywać kontenery morskie chłodnicze również w innym celu. Kontener taki możemy po prostu ustawić na placu obok naszej docelowej chłodni. Kontener morski chłodniczy jest wyposażony w instalację chłodniczą, która zapewnia wytworzenie odpowiednio niskiej temperatury, dzięki temu możemy bardzo szybko zwiększyć powierzchnię magazynu chłodni. Kontenery morskie chłodnicze pozwalają na zwiększenie naszej powierzchni magazynowej o sześćdziesiąt cztery metry sześcienne, przy użyciu jednego kontenera. Jest to oczywiście bardzo dużo, a biorąc pod uwagę, że kontenerów takich możemy kupić lub wynająć kilka bądź nawet kilkanaście, jest to forma dla nas korzystna oraz niezwykle elastyczna. Wiele firm wykorzystuje kontenery morskie chłodnicze, jako swoje docelowe chłodnie. Przede wszystkim dlatego, że jeżeli zamówienia spadają, można taki kontener na kilka miesięcy oddać do firmy, od której się go wynajmuje, po to, aby w przypadku wzrostu zamówień wynająć go ponownie. Ostatecznie możemy kontener odłączyć od zasilania. Dzięki temu możemy sprawnie modyfikować ilość powierzchni chłodniczej, każdorazowo o 64 m3, dzięki czemu redukujemy również koszty związane z utrzymywaniem niskiej temperatury w niewykorzystywanej przestrzeni. Ma to miejsce w przypadku jednej dużej hali chłodniczej.

Magazyny zewnętrzne

Istnieje w Polsce bardzo wiele parków technologicznych, w których wyspecjalizowane firmy stawiają wielkie hale magazynowe, a następnie powierzchnię taką wynajmują. Jest to bardzo korzystne, jeżeli na przykład nasza firma szykuje się do przenosin do nowej siedziby, ale ta nowa siedziba nie jest jeszcze gotowa. Zamówienia jednak spływają i musimy mieć warunki stworzone do tego, aby im sprostać. Wynajęcie powierzchni magazynowej od takiej firmy może być rozwiązaniem naszej bolączki, związanej z brakiem miejsca do prowadzenia produkcji, składowania materiałów i realizowania wysyłek. Ważne do podkreślenia jest to, że magazyny takie oferują bardzo wysokiej jakości infrastrukturę oraz są nam oddawane w bardzo dobrym stanie.

Jak się okazuje, szybko rozwijająca się firma ma bardzo wiele możliwości do tego, aby poradzić sobie z wąskimi gardłami logistycznymi. Aby tego dokonać, musimy jednak być otwarci na nowatorskie rozwiązania oraz elastyczni w kwestii kosztów i eksploatacji, niektórych środków składowania materiałów, surowców i wyrobu gotowego.

Angielski