Praca, Usługi

Pożyczka Uniwersalna już do dyspozycji przedsiębiorców

Pożyczka Uniwersalna już do dyspozycji przedsiębiorców – to produkt posiadający wiele innowacji. Rozpoczął się nabór wniosków przy nowym produkcie oferowanym przez Polską Fundację Przedsiębiorczości (w ramach środków udostępnionych przez Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Regionalnego w Szczecinie). Pożyczka Uniwersalna przeznaczona jest na finansowanie celów obrotowych (bieżących) i/lub inwestycyjnych służących wsparciu rozwoju mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw, prowadzących działalność lub posiadającym siedzibę na terenie województwa zachodniopomorskiego.

– To dla nas bardzo istotny produkt. Spodziewamy się, że zasili on budżety firm z sektora turystycznego czy firm zajmujących się produkcją i planowaniem dywersyfikacji kierunków rozwoju gospodarczego. Dla zachodniopomorskich przedsiębiorców to szansa na uzyskanie preferencyjnego wsparcia finansowego od organizacji otoczenia biznesu, które działają tutaj na miejscu i stawiają sobie za cel rozwijanie zachodniopomorskiej gospodarki – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Spodziewamy się, że pieniądze, które mamy rozejdą się bardzo szybko – mówi Pawłowski. 

Pożyczka Uniwersalna już do dyspozycji przedsiębiorcówPolska Fundacja Przedsiębiorczości będzie odpowiedzialna za udzielanie pożyczek i kompleksową obsługę produktu, który pokazuje innowacyjne podejście do regionalnych instrumentów finansowych. W ramach pożyczki będzie można m.in. sfinansować zakup ziemi pod przyszłą inwestycję lub kapitał obrotowy niezbędny dla rozwoju firmy. Maksymalna kwota pożyczki to 750 tysięcy złotych. Dzięki Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości do przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego trafi 20 milionów złotych.

– Wszystkich przedsiębiorców zachęcamy do aplikowania o środki. Jesteśmy gotowi do udzielania informacji, choć uprzedzamy lojalnie, produkt zapewne spotka się z rekordowym zainteresowaniem przedsiębiorców i środki mogą zostać bardzo szybko rozdysponowane. Nie ukrywam, że to bardzo interesujący produkt szczególnie dla sektora np. turystycznego. Poza tym środki można wykorzystać między innymi na zakup maszyn czy urządzeń technicznych wykorzystywanych w przedsiębiorstwie, zakup środków transportu niezbędnych do realizacji działania firmy czy budowę lub zakup obiektów produkcyjnych. Pożyczka może być przeznaczona również na tworzenie miejsc pracy czy wdrażanie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych – mówi Marcin Pawłowski, Prezes PFP. – Okres spłaty uzależniony jest od kwoty pożyczki oraz jej przeznaczenia. Pożyczka Uniwersalna oprocentowana jest na warunkach rynkowych tj. od 4,02% – dodaje Marcin Pawłowski. 

Zapraszamy do naszych oddziałów w Szczecinie, Koszalinie i Wałczu. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.pfp.com.pl/pozyczki/pozyczka-uniwersalna